android cihazlarda dns adresi nasil degistirilir erisime yasakli sosyal medya sitelerine nasil girilir

İnternet sayfalarına yada Sosyal Medya hesaplarına erişimde internet sağlayıcınız yüzünden problem yaşıyorsanız. Dns adreslerini değiştirerek iriş yapabilirsiniz. Android telefonlarda DNS  adresi değiştirme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, bu makale tam size göre.

Son zamanlarda internetin yada facebook, twitter, instagram hesaplaarına erişim problemi ve ülkemizdeki internetin yavaşlığı herkesin ortak şikayeti. Bu konuda ki tek çözüm DNS adreslerini değiştirmek yada proxy server kullanmak.

Peki bir Android cihazlarda DNS adresi nasıl değiştirilir? Android DNS değiştirme işlemi nasıl yapılır?


Android işletim sistemli (Samsung, Huwai vs..) gibi cep telefonlarında   DNS ayarlarını değiştirmek için cihazınızın bir kablosuz ağa bağlı olması gerekiyor.

Sıra İle işlemleri anlatıyorum;

Cep telefonu  “ Ayarlar ” menüsüne giriyoruz ve ardından “ Wi-Fi ” ya da “ Kablosuz ” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bağlı olduğunuz ağa uzun parmağınızla  uzun süre basılı tutun ve karşınıza gelen seçeneklerden “ Ağ Ayarlarını Yönet ”e dokunun. 

Ekrana gelen “ Gelişmiş seçenekleri göster ” seçeneğini seçtikten sonra çıkan menüden “ IP Ayarları ” nı “ Statik ” yaparak DNS 1 adresini  8.8.8.8 , DNS 2 adresine 8.8.4.4 yazdıktan sonra “ Kaydet ” diyoruz.

Bu verdiğimiz DNS adresleri dışın farklı DNS adresleride kullanabilirsiniz. DNS adrelerinin tam listesi

Artık Android işletim sistemli cihazlarımızdan Erişime yasak sosyal medya hesaplarına yada yasaklı sitelere  girebiliriz.

android cihazlarda dns adresi nasıl değiştirilir erişime yasaklı sosyal medya sitelerine nasıl girilir  

Yorumlar (0)

 Yorum Yap